برخی از امنیت روسیه آزمایش بیانیه آمریکا

برخی از: امنیت روسیه آزمایش بیانیه آمریکا کره شمالی کره شمالی خبر

گت بلاگز بیشتر بدانیم اسنپدراگون ۸۴۵ بزرگترین تحول پیش رو در دنیای موبایل

براساس خبرهای انتشار یافته تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ فناوری جدیدی است که بزودی در تلفن های همراه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

اسنپدراگون ۸۴۵ بزرگترین تحول پیش رو در دنیای موبایل

براساس خبرهای انتشار یافته تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ فناوری جدیدی است که بزودی در تلفن های همراه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

بازار موبایل در انتظار تراشه اسنپدراگون ۸۴۵

ماه گذشته گفته شد دو شرکت سامسونگ و تی‌اِس‌اِم‌سی مسابقه جدیدی را با یکدیگر شروع کرده‌اند و هر یک از آنها می‌کوشند طراحی مدل بعدی تراشه‌های شرکت کوالکام موسوم به «اسنپدراگون ۸۴۵» را تکمیل کنند. این تراشه مبتنی بر فناوری ۷ نانومتری ساخته می‌شود و قرار است از سال آینده در پرچمداران گوشی‌های هوشمند به دست بازدیدکنندگان جهانی برسد.

این طور که پیش‌بینی شده است است «گلکسی اس ۹» سامسونگ نخستین گوشی هوشمندی خواهد بود که این تراشه را در خود جا داده است و شایعات انتشار یافته حاکی از آن است که از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی این تراشه پرقدرت به صورت گسترده عرضه می‌شود. با این توضیحات می‌توان پیش‌بینی کرد شرکت سامسونگ در کنگره بعدی گوشی موسوم به MWC 2018 که بین روزهای ۲۶ فوریه تا اول مارس آینده در بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود، جهت نخستین بار این فناوری را به مردم معرفی می‌کند.

از دیگر تراشه‌هایی که قرار است طی یک سال آینده مبتنی بر فناوری ۷ نانومتری ساخته شوند می‌توان به «کیرین هوواوی»، «مدیاتِک» و «انویدیا» اشاره کرد. تراشه‌های پرقدرت کنونی از جمله «اسنپدراگون ۸۳۵» مبتنی بر فناوری ۱۰ نانومتری ساخته می‌شوند.

عوض کردن این فرآیند به فناوری ۷ نانومتری توانایی و عملکرد تراشه را بین ۲۵ تا ۳۵ درصد زیاد کردن می‌دهد و البته به صورت همزمان اندازه تراشه هم کوچکتر می‌شود. این مسئله به آن معنی خواهد بود که نسل آتی گوشی‌های هوشمند مبتنی بر تراشه «اسنپدراگون ۸۴۵»‌ باریک‌تر و کوچکتر ساخته می‌شوند.

قرار است هفته آینده شرکت کوالکام تراشه میان‌رده تازه خود موسوم به «اسنپدراگون ۶۶۰» را به صورت رسمی معرفی کند. این تراشه در سری تازه گوشی‌های سامسونگ موسوم به «گلکسی سی» عرضه می‌شود و البته به صورت همزمان گوشی‌های «شائومی رِدمی پرو ۲»، «شائومی می مکس ۲»، «اوپو آر۱۱»، «ویوُ اکس۹اس پلاس»، و «نوکیا ۷» و «نوکیا ۸» آن را در اختیار بازدیدکنندگان می‌گذارند.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: mobna.com

اسنپدراگون ۸۴۵ بزرگترین تحول پیش رو در دنیای موبایل

واژه های کلیدی: گوشی هوشمند | سال آینده | سامسونگ | فناوری | کوالکام | گلکسی | هوشمند | سرگرمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz